loader

SONDA

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu aborcji?

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Oświadczenie SLD ws. sytuacji rolników w województwie zachodniopomorskim

dodano 2017-08-24 11:31 w kategorii: Ludzie

Oświadczenie Sojuszu Lewicy Demokratycznej Województwa Zachodniopomorskiego


Kilka dni temu otrzymaliśmy od prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego Jarosława Rzepy zaproszenie do podpisania wspólnego apelu przedstawicieli partii politycznych, kierowanego do Wojewody Zachodniopomorskiego, w sprawie sytuacji rolników w naszym regionie.
Jako SLD, poprzez naszych burmistrzów i radnych, na bieżąco śledzimy sytuację rolników. Niezaprzeczalnym jest fakt, że niekorzystne warunki atmosferyczne wpłyną na tegoroczne plony. Dlatego potrzebna jest rzeczowa dyskusja na ten temat w miejscu do tego najbardziej odpowiednim – w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.
Jako SLD apelujemy do Zarządu Województwa o zwołanie w tej sprawie w ciągu siedmiu dni nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa, na którą zostaną zaproszone osoby, które będą mogły przedstawić nam szczegółowo obecną sytuację – Wojewoda Zachodniopomorski i podległe mu służby, wójtowie, burmistrzowie oraz radni, a także przedstawiciele rolników. Uważamy, że to właśnie Sejmik Województwa jest najlepszym miejscem, w którym powinniśmy poznać rzeczywisty stan sytuacji na wsi i wspólnie zdecydować o konkretnej pomocy dla rolników z naszego regionu, która niewątpliwie będzie potrzebna. Bez względu na opcje polityczne, w tej sprawie powinniśmy ze sobą współdziałać.
Problem jest na tyle istotny, że zasługuje na poważną debatę, a nie konferencję pod urzędem, która jest teatrem politycznym, w którym SLD – jako racjonalna opozycja – zarówno do rządu PiS, jak i do Zarządu Województwa kierowanego przez PO – PSL nie chce uczestniczyć.

Dariusz Wieczorek
Przewodniczący SLD
w Województwie ZachodniopomorskimKomentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.