loader

SONDA

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu aborcji?

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Klub Radnych SLD ponownie w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

dodano 2017-05-26 09:27 w kategorii: Informacje

26 maja ponownie powstał Klub Radnych SLD w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Klub tworzą trzeciej radni: Dariusz Wieczorek (okręg szczecińsko-policki), Jerzy Kotlęga (okręg kołobrzesko-białogardzki) oraz Robert Grzywacz (okręg koszalińsko-szczecinecki).

Wcześniej radni funkcjonowali pod szyldem "Samorządowcy".
-To nowe otwarcie SLD w województwie zachodniopomorskim - powiedział przewodniczący Klubu Dariusz Wieczorek. - Pokazujemy, że jesteśmy otwarci na nowe osoby. Deklaruję, ze dalej będziemy stanowić silną opozycję w stosunku do rządzącej koalicji PO-PSL, będziemy ich recenzować, ale także podpowiadać dobre rozwiązania dla regionu - dodał.

Radni SLD zapowiedzieli poparcie dla tzw. Karty Samorządności, czyli zbioru podstawowych zasad ustroju państwa i roli samorządów w budowaniu demokracji.

 Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  4 godziny temu

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  wczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  wczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  przedwczoraj o 15:27

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  przedwczoraj o 10:45

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.