loader

SONDA

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu aborcji?

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Szczecin: SLD rozdawało Konstytucję RP mieszkańcom

dodano 2017-05-25 14:03 w kategorii: Informacje

O przypadającej w czwartek 20-stej rocznicy referendum konstytucyjnego przypomnieli członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Na ulicach miasta rozdali ponad 1000 egzemplarzy Konstytucji RP z podpisem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Politycy SLD przypomnieli, że Konstytucja sprawdziła się w wielu trudnych momentach, a to właśnie Sojusz Lewicy Demokratycznej miał największy udział w jej tworzeniu i uchwaleniu. Jest to najważniejszy akt prawny w Polsce, który gwarantuje ochronę naszych praw i wolności. Wszelkie próby negacji Konstytucji, czy jej szybkiej zmiany to gra polityczna ze strony obecnego rządu i prezydenta.

Referendum konstytucyjne odbyło się 25 maja 1997 r. Za przyjęciem Konstytucji opowiedziało się 53,45% głosujących przy frekwencji 42,86%.

Konstytucja uchwalona 2 kwietnia 1997 r. jest jedynym tego typu aktem prawnym w historii Polski, przyjętym w ogólnopolskim referendum. Weszła w życie 17 października 1997 r. i obowiązuje do dzisiaj.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  4 godziny temu

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  wczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  wczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  przedwczoraj o 15:27

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  przedwczoraj o 10:45

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.