loader

SONDA

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu aborcji?

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Radni SLD interweniują ws. Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

dodano 2017-05-16 14:48 w kategorii: Ludzie

Podczas konferencji prasowej radni SLD Dariusz Wieczorek oraz Jerzy Kotlęga zapowiedzieli złożenie wniosku do Komisji Rewizyjnej Sejmiku o pilne zajęcie się sytuacją dotyczącą Zamku Książąt Pomorskich. Kilka dni temu doszło do katastrofy budowlanej i zawalenia się kolumny w północnej części Zamku.
Sojusz Lewicy Demokratycznej domaga się, aby Komisja Rewizyjna powołała zespół kontrolny, który przyjrzy się, jak wyglądał nadzór nad prowadzonymi inwestycjami i remontem Zamku, jak wyglądały podjęte przez dyrekcję Zamku działania od momentu powzięcia informacji o pękających murach Zamku oraz jak wygląda zabezpieczenie skarpy wschodniej przed osunięciem.

Zamek Książąt Pomorskich jest nie tylko cennym zabytkiem Pomorza Zachodniego i miejscem odwiedzanym przez turystów. Jest to również siedziba Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Opery na Zamku.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  4 godziny temu

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  wczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  wczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  przedwczoraj o 15:27

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  przedwczoraj o 10:45

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.